Bujaki sprężynowe, kiwaki, ważki

Na wyposażenie każdego nowoczesnego placu zabaw składają się różnorodne bujaki sprężynowe. Mnóstwo modeli, które nadają się zarówno do żłobka czy przedszkola, jak i przydomowego centrum rozrywki, znajduje się w naszym asortymencie. Jako profesjonalny producent i importer zewnętrznych małpich gajów, naszą ofertę cyklicznie poszerzamy o nowe warianty. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi przykładami bujaków przedstawiających rybę, świnię, konika, delfina, kurę czy auto i zamówienia wybranego modelu.

Nowoczesny, profesjonalny plac zabaw z bujakami

Każdy nowoczesny plac zabaw do przedszkola czy żłobka powinien być wyposażony w różnorodne zestawy modułowe, na których najmłodsi spędzają mnóstwo czasu. Do najchętniej wykorzystywanych przez przedszkolaków urządzeń niewątpliwie zaliczyć można bujaki sprężynowe, obrazujące np. auto, rybę, delfina, świnię, kurę czy konika. Przedstawione poniżej warianty zachwycą dzieci:

 • – różnorodnością kształtów,
 • – intensywnymi kolorami,
 • – uniwersalnością – chętnie bawią się na nich zarówno maluchy, jak i starsze pociechy.
 •  

Bezpieczne urządzenia dla dzieci

Najważniejszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, kupując jakiekolwiek produkty dla dzieci jest bezpieczeństwo. Nasze wyroby – zarówno całe place zabaw, zestawy modułowe, jak i pojedyncze akcesoria, np. bujaki sprężynowe w kształcie auta, ryby, delfina, konika, kury czy świni zostały wykonane z najwyższej jakości tworzyw. Do produkcji wykorzystano malowaną proszkową stal ocynkowaną oraz odporną na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV płytę. Dzięki temu można mieć pewność, że każdy użytkownik korzystający ze sprzętu nie będzie zagrożony, a sam artykuł zaskoczy trwałością i posłuży przez lata.

Asortyment przygotowany przez Metal-Place posiada wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa i jakości uznawane przez Unię Europejską.

 

Dlaczego warto spędzać czas na bujakach?

Zarówno drewniane bujaki, które wiele dzieci ma w domu, jak i nowoczesne modele na sprężynach, dostępne na placach zabaw, np. w przedszkolach czy parkach są doskonałą formą rozrywki dla maluchów. Spędzanie na nich czasu pozytywnie wpływa na:

 • – motorykę dużą – w proces bujania na koniku, śwince, delfinie, kurze czy autku zaangażowane jest niemal całe ciało pociechy,
 • – motorykę małą, dotycząca danych obszarów wymagających np. koncentracji czy precyzji,
 • – zmysł czucia głębokiego, pozwalający na odpowiednie określenie danych partii ciała w przestrzeni,
 • – zmysł równowagi, wpływający także na prawidłową postawę ciała i napięcie mięśniowe.
 •  

Najpopularniejsze kiwaki

Największą popularnością cieszą się koniki na biegunach. Tego typu bujaki są znane od wielu lat i znajdują swoje miejsce zarówno w mieszkaniach czy domach, jak i żłobkach, przedszkolach czy na publicznych placach zabaw. Modele złożone są z korpusu z podnóżkami i uchwytami, siedziska oraz sprężyny umożliwiającej bujanie się.

W naszym asortymencie zgromadziliśmy także kiwaki, na których widnieje: żółw, ryba, delfin, świnia, kura czy auto.

 

Różnorodne warianty bujaków

Aby wszystkie dzieci mogły kreatywnie spędzać czas na nowoczesnym placu zabaw, przygotowaliśmy różnorodne wersje bujaków. Najmłodsze pociechy chętnie korzystają z modeli wyposażonych w siedzisko ‒ ławkę oraz ścianki po bokach. Taka budowa kiwaka sprawia, że maluch może się bezpiecznie bawić. Starszaki chętnie wsiądą na wariant przypominający rower, ze specjalnie zaprojektowanym miejscem na nogi.

Niektóre placówki decydują się również na bujaki kilkuosobowe, do najpopularniejszych należą te, przeznaczone dla dwóch przedszkolaków.

 

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając wyposażenie placu zabaw?

Decydując się na nowoczesny bujak na plac zabaw do przedszkola, należy sprawdzić, czy ma on:

 • – certyfikat zgodności PN-EN 1176,
 • – solidną konstrukcję,
 • – odpowiednio wyprofilowane siedzisko.
 •  

Ponadto, warto zwrócić uwagę na jakość materiałów wykorzystanych do produkcji (odpornych na działanie warunków atmosferycznych) oraz kolorystykę.

W razie pytań dotyczących oferty zachęcamy do kontaktu z zespołem Metal-Place. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.