Przeglądy okresowe placów zabaw

Oferujemy Państwu wykonanie kontroli urządzeń na placach zabaw dla dzieci, takich jak – huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki, karuzele i wiele innych

Nasza oferta skierowana jest do osób, które odpowiadają za bezpieczeństwo placów zabaw.

Kontrole placów zabaw przeprowadzane są zgodnie z wymaganiami zawartymi w normie
PN-EN 1176-7:2020-09 zawierającej wytyczne dotyczące montażu, kontroli, konserwacji
i eksploatacji
przez osoby z uprawnieniami.

Są one wykonywane w celu utrzymania wysokiego poziomu technicznego i bezpieczeństwa danego obiektu. W wyniku przeglądu okresowego właściciel obiektu otrzymuje informacje, jakich napraw i zabiegów konserwacyjnych dokonać, by miejsce otrzymało certyfikowanie.

Mają Państwo pytania? Zapraszamy do kontaktu, a udzielimy wszystkich niezbędnych informacji tel. 509 496 148

Bezpieczeństwo to podstawa – to truizm, jednak trudno mu zaprzeczyć, szczególnie gdy odnosi się do najmłodszych. Aby zminimalizować ryzyko jakichkolwiek niepożądanych sytuacji podczas przybywania na dworze, należy zadbać o kontrolę urządzeń i sprzętów wykorzystywanych do rekreacji. Jak wskazują przepisy, ten, kto odpowiada za certyfikowane place zabaw dla dzieci, jest zobowiązany, aby wykonać regularne przeglądy. Komu je zlecić? Nasz zespół pozostaje do dyspozycji – wymagane uprawnienia, bogate doświadczenie i wszechstronna wiedza pozwalają na sprawną i skuteczną realizację zleceń w atrakcyjnych cenach.

 

Bezpieczeństwo placów zabaw a przepisy

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami zawartymi w prawie budowlanym za zagwarantowanie bezpieczeństwa danego obiektu odpowiadają jego zarządcy lub bezpośredni właściciele, np.:

  • osoba prywatna, do której należy teren,
  • instytucje publiczne, takie jak szkoły, gminy czy miasta,
  • przedsiębiorstwa, które świadczą usługi dla najmłodszych.

Jak wskazują przepisy, do powinności wymienionych podmiotów należy zapewnienie dobrego stanu technicznego wszystkich urządzeń, co z kolei wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kontroli. Nasz zespół ma uprawnienia do przeglądów placów zabaw dla dzieci oraz ich certyfikacji, dzięki czemu możemy wykonać prace w sposób profesjonalny i zgodny z obowiązującymi standardami. Pozostajemy do dyspozycji niezależnie od tego, kto odpowiada za dany obiekt, i gwarantujemy konkurencyjne ceny oraz jasne i uczciwe warunki współpracy. Może mieć ona charakter zarówno jednorazowy, jak i regularny.

Dlaczego dopilnowanie tych powinności jest istotne? Po pierwsze ze względów bezpieczeństwa bawiących się dzieci. Narażanie ich zdrowia na szwank to z pewnością ostatnie, na czym zależy każdemu, kto bezpośrednio odpowiada za stan placów zabaw. Przepisy nakazują przeglądy, aby uniknąć niepożądanych sytuacji, jednak zarządcy i właściciele powinni ich przestrzegać również ze względu na własne interesy.

Jeżeli bowiem dojdzie do wypadku, do którego przyczynił się zły stan techniczny infrastruktury przeznaczonej dla dzieci, mogą zostać wysunięte żądania wypłaty odszkodowania. Dlatego należy zlecać serwisy, naprawy i certyfikację podmiotom mogącym przeprowadzić je zgodnie z obowiązującymi przepisami – należy do nich nasz zespół, którego pracownicy dysponują potrzebnymi uprawnieniami.

 

Profesjonalne i kompleksowe przeglądy placów zabaw

Mamy zróżnicowany i specjalistyczny sprzęt, dzięki czemu możemy wykonać precyzyjny przegląd placu zabaw. Cena świadczonych usług jest ustalana indywidualnie, jednak zawsze zapewniamy konkurencyjne warunki współpracy. Zatrudniamy doświadczonych fachowców, którzy w ramach kontroli odbywających się zgodnie z aktualnymi przepisami prawa potrafią znaleźć nawet głęboko ukryte usterki, awarie i inne nieprawidłowości. W razie potrzeby realizujemy naprawy wszystkich elementów, które tego wymagają.

Do naszych kompetencji i uprawnień należy m.in. certyfikacja placów zabaw dla dzieci. W ramach tej usługi możemy wykonać przegląd zgodności infrastruktury z określonymi standardami i na tej podstawie wystawić dokumentację, która potwierdza przyznanie atestu. Tym samym stwierdza się, że spełnia on obowiązujące normy i przepisy, a zatem jest przystosowany do bezpiecznego użytkowania.

 

Kluczowe wiedza i doświadczenie

Służymy wsparciem niezależnie od parametrów i specyfiki danego obiektu. Realizujemy przeglądy obejmujące place zabaw, na których znajduje się kilka małych elementów dla dzieci, jak i składających się z najbardziej rozbudowanej infrastruktury. Fachowe uprawnienia pozwalają nam wykonać precyzyjne, rzetelne i zgodne z przepisami kontrole certyfikowanych i nieatestowanych miejsc na zlecenie każdego, kto odpowiada za ich bezpieczeństwo i stan techniczny.

Nasza praca odbywa się na z góry określonych warunkach – cena jest wiadoma przed realizacją, a w przypadku stałej współpracy lub powierzenia nam kilku zleceń jednocześnie jesteśmy w stanie zaproponować preferencyjne warunki finansowe. Zapraszamy do korzystania ze świadczonych usług, jeżeli szukają Państwo kogoś z odpowiednimi uprawnieniami, kto może wykonać certyfikację lub przegląd placu zabaw!

Dla jakich obiektów przeprowadzamy przeglądy okresowe?

  • place zabaw
  • sale zabaw
  • siłownie zewnętrzne
  • street workout

Jakie rodzaje przeglądów wykonujemy?

  • kontrole funkcjonalne (1-3 miesięczne)
  • kontrole główne roczne

Kto przeprowadza kontrole?

Kontrole przeprowadza inspektor przeszkolony przez Ośrodek Badań, Atestacji i Certyfikacji OBAC Sp. z o. o. w Gliwicach:
Marcin Sadecki – zaświadczenie nr 02/OBAC/09/2022
Kontakt: 509 496 148
Cena przeglądu: 492 zł brutto/plac zabaw
Możliwość negocjacji ceny w przypadku realizacji przeglądów większej ilości placów zabaw w jednej miejscowości.