Tory przeszkód, przeplotnie

Podczas tworzenia nowoczesnych placów zabaw dla dzieci np. do przedszkola warto pamiętać o wyposażeniu ich w odpowiednie przeszkody – tak, by zapewnić najmłodszym wyjątkową rozrywkę. Charakterystyczne przeplotnie zawierające linaria będą w tym wypadku odpowiednim rozwiązaniem. Proponujemy je w różnych wariantach, dzięki czemu łatwo można dopasować konkretne modele do specyfiki tego typu parków. Są to zestawy kolorowych elementów, które tworzą nietuzinkowe tory do aktywnego spędzania czasu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

Przeplotnie na plac zabaw

Stworzony z myślą o dzieciach nowoczesny plac zabaw do przedszkola składa się przeważnie z wielu połączonych ze sobą komponentów, takich jak np. linaria. Każdy z nich wymaga od najmłodszych użytkowników wykonania określonych ruchów w celu pokonania przeszkody. Uniwersalnym i wybieranym od wielu lat rozwiązaniem w tym zakresie są przeplotnie. Tworzy się je najczęściej z drążków o odpowiednich przekrojach, które przytwierdzone do siebie nawzajem stanowią tor do ćwiczeń i akrobacji. Z kolorowych rur metalowych przygotowuje się m.in. drabinki pionowe i poziome. Dzięki możliwości gięcia takich elementów nadają się one także do produkcji zaawansowanych konstrukcji przypominających wizualnie np. rakiety, a jako ich uzupełnienie sprawdzają się linaria.

Jak sama nazwa wskazuje, przy tego typu torach dzieci muszą wielokrotnie przekładać swoje ciało przez poszczególne otwory, by pokonać cały odcinek składający się z wielu przeszkód. Nowoczesny plac zabaw montowany na terenie przedszkola powinien być zatem wyposażony w bezpieczne, wysokiej jakości kolorowe przeplotnie, które pozwolą na rozwijanie koncentracji oraz koordynacji u najmłodszych. Jako dodatkowe elementy sprawdzą się dobrze w takim wypadku wspomniane linaria. To specjalne konstrukcje z wytrzymałych sznurów tworzących siatkę, która umożliwia wspinaczkę. Mogą być one stosowane jako uzupełnienie konstrukcji metalowej, jak i osobny, kolorowy fragment nowoczesnego placu zabaw do przedszkola.

Jakie są zalety przeplotni na plac zabaw?

Opisywane wyposażenie do parków aktywności dla dzieci ma wiele atutów. Najważniejszym jest wymienione wcześniej kształtowanie zarówno koordynacji ruchowej, jak i skupienia podczas pokonywania toru. Najmłodsi bardzo chętnie korzystają z takich komponentów jak linaria czy przeplotnie, ćwicząc czy przeprowadzając na nich akrobacje w grupach. Dzięki temu integrują się z rówieśnikami podczas doskonałej rozrywki. Kolorowe place zabaw, np. w nowoczesnych przedszkolach, które zawierają szereg dodatkowych konstrukcji z przeszkodami, mogą być z powodzeniem użytkowane przez dużą liczbę dzieci jednocześnie.

Istotną kwestią jest ponadto bezpieczeństwo podczas tego typu aktywności fizycznej. Jest to dla nas priorytetowe kryterium, którym kierowaliśmy się, tworząc przeplotnie oraz linaria. Place zabaw z takim wyposażeniem wykonujemy z atestowanych materiałów. Stosujemy też przemyślane rozwiązania konstrukcyjne, dzięki czemu tory przeszkód do przedszkola są zarówno kolorowe oraz nowoczesne, jak i dopasowane do wieku użytkowników pod względem wysokości poszczególnych komponentów.

Charakterystyka opisywanych przeplotni sprawia, że są one stosunkowo tanimi elementami dodatkowymi do parków rozrywki. Są odporne na działanie czynników zewnętrznych, w tym m.in. promieniowania UV. Ich wygląd pozostaje niezmieniony nawet przy wieloletniej eksploatacji. To również konstrukcje wytrzymałe pod kątem uszkodzeń mechanicznych. Nowoczesny plac zabaw dla dzieci zawierający linaria, drabinki i innego rodzaju komponenty można z powodzeniem zamontować na terenie szkoły, przedszkola, a także w centralnym punkcie osiedla domów czy bloków mieszkalnych, zapewniając najmłodszym bezpieczne, kolorowe i ciekawe miejsce odprężenia.

Nasza oferta obejmuje kompletne tory przeszkód składające się z wielu elementów. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi modelami takich parków. Przeplotnie na plac zabaw będące ważną ich częścią przygotowujemy tak, by zapewniały możliwość wykonywania rozmaitych ćwiczeń i akrobacji, co pozwala zainteresować dzieci przez długi czas i zadbać jednocześnie o ich rozwój fizyczny. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu!


Kolorystyka oraz elementy dekoracyjne mogą się różnić od zdjęć katalogowych w zależności od dostępności poszczególnych komponentów.

Reklamacje rozpatrujemy do 14 dni a naprawę do 30 dni.